Medzinárodná preprava Veľká Británia a severné Írsko

Preprava Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska je ostrovný štát v západnej Európe, ktorý pozostáva z Anglicka, Škótska, Walesu a Severného Írska. Centrom Škótska je mesto Edinburgh, Walesu Cardiff a Severného Írska Belfast. Centrom Anglicka a zároveň hlavným mestom štátu je Londýn.

  • Preprava do Anglicka a z Anglicka
  • Prepravy do Veľkej Británie a z Veľkej Británie
  • Preprava do Škótska a zo Škótska
  • Preprava do Severného Írska a zo Severného Írska
  • Preprava do Spojeného kráľovstva a zo Spojeného kráľovstva
  • Preprava do UK a z UK
  • Preprava do Londýna a z Londýna

Priemysel je významnou základňou zahraničného obchodu, pretože viac ako 80% britského vývozu tvoria priemyselné výrobky alebo polotovary. Medzi najdôležitejšie patrí spracovateľský priemysel, hlavne spracovanie uhlia a ropy, ťaženej v Severnom mori, tiež chemický priemysel a petrochémia. Významnú úlohu zohráva strojársky a kovospracujúci priemysel. Británia je jedným z najdôležitejších výrobcov ocele a popredné postavenie zaberá tiež vo výrobe dopravných prostriedkov. Známe sú automobilky: Rover, Daimler, Jaguar, Vauxhall. Vo veľkých prístavoch (Liverpool, Glassgow a Belfast) sa nachádzajú obrovské lodenice, v ktorých sa vyrábajú až 4% svetovej tonážnej stavby lodí. Británia je tiež charakteristická výrobou bojových stíhačiek, riadených striel, vrtuľníkov a súčastí lietadiel. Významnú úlohu zohráva tiež produkcia poľnohospodárskych strojov, priemyselných motorov, vedeckých prístrojov a hodín. Široko rozvinutá je tiež báza elektrotechnického a elektronického priemyslu, výroba počítačov, telefónnych aparátov, mikroelektronika. Textilný priemysel súvisí s tradičnou výrobou vlny a syntetických vlákien.. Dôležitú úlohu v zložení priemyslu zohráva aj chemický priemyse a poľnohospodárstvo.

Významné mestá: Londýn /London/, Machester, Liverpool, Birmingham, Glasgow, Leeds, Sheffield, Newcastle upon Tyne, Portsmouth, Southampton, Cardiff, Nottingham, Bristol, Belfast, Aberdeen, Edinburgh, Reading, Derby, York, Oxford, Gloucester.

Najvýznamnejšie prístavy: Aberdeen, Belfast, Bristol, Cardiff, Grangemouth, Hull, Leith, Liverpool, London, Manchester, Sullom Voe, Tees a Tyne.

Exportne aj importne zabezpečujeme pre našich klientov prepravy rôzneho druhu materiálu, váhy aj objemu.

eer, Cloppenburg, Vechta.

Prepravujeme tovar v kartónoch, krabiciach, voľne ložený, big-bagoch, ale najčastejšie tovar na paletách, ktorých rozmery sú:

  • europaleta je 1,2 x 0,8m
  • anglická paleta je 1,2 x 1m

Ak máte tovar a chcete si vypočítať ložnú plochu, môžete kliknúť na link goodloading.com.
Definujte zoznam nákladu a program Vám umožní zvoliť najoptimálnejšie uloženie tovaru na vozidlo.

Radi to spravíme aj za Vás, čím lepšie vypočítaná ložná plocha tovaru, tým optimálnejšia cena – hlavne pri prikládkach a dokládkach, ktoré realizujeme asi najčastejšie.

Pozrite si príklady zeralizovaných prepráv

Preprava kávy pre nášho dlhoročného partnera Coffee VERONIA ☕🚚 Ďakujeme za dôveru 🤗

Preprava kávy

Preprava tovaru na ostrov Malorka 🇪🇸. Tovar sme viezli zo Slovenska kamiónmi aj nadrozmernými kamiónmi.

Preprava Malorka

Preprava paliet z Fínska na Slovensko.

Preprava Fínsko

Dopyt kalkulácie

„Čo sa týka dopravy v rámci Európy tak využívame služby jedine TECTA Logistic. Sme veľmi spokojní. Vychváliť musím špeditérku pani Urbancovú. Ďakujeme“

08.12.2020, Zdenka Osvaldová
KON-RAD s.r.o.