Medzinárodná preprava Nemecko

Medzinárodná preprava z a do Nemecka

Špecializujeme sa na dovoz a vývoz tovaru do všetkých oblastí Nemecka.

Nemecko leží v západnej časti strednej Európy a je to jedna z najvyspelejších krajín sveta a tretia najpriemyselnejšia krajina na svete hneď po USA a Japonsku.

Nemecko je rozdelené do 16tich spolkových krajín. Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Brémy, Hamburg, Hesensko, Meklenbursko-Predné Pomoransko, Dolné Sasko, Severné Porýnie-Vestfálsko, Porýnie-Falcko, Sársko, Sasko, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko, Durýnsko.

Táto európska krajina má vysoko rozvinutý priemysel s vyspelým poľnohospodárstvom. Najväčšou priemyselnou oblasťou je Porúrie (povodie rieky Ruhr) a Porýnie. Najdôležitejším hospodárskym odvetvím je hutníctvo a strojárstvo, výroba lodí, výroba áut a výroba ľahkých strojov, ďalej elektronika, ťažobný a chemický priemysel. Výroba spotrebného a potravinárskeho tovaru je rozšírená po celom štáte. Ďalším významným odvetím je elektrotechnický a elektronický priemysel, jemná mechanika a optika. Nemecko je veľmi silné v chemickom priemysle a vo vývoze produktov tohto odvetia.

Najdôležitejšie mestá z hľadiska dovozu a vývozu tovaru v Nemecku sú:
Passau, Ingolstadt, Mníchov, Augsburg, Stuttgart, Bonn, Rossenheim, Hof, Ulm, Norimberg, Amberg, Marktredwitz, Bamberg, Coburg, Würzburg, Schweinfurt, Erfurt, Memmingen, Kempten, Ravensburg, Fiedrichshafen, KOnstanz, Singen, Heilbronn, Freiburg, Offenburg, Baden-Baden, Karlsruhe, Heidelberg, Mannheim, Frankfurt nad Mohanom, Wiesbaden, Kaiserslautern, Saarbrücken, Trier, Koblenz, Köln, Aachen, Düsseldorf, Essen, Dortmunt, Hamm, Münster, Mönchengladbach, Wuppertal, Rheine, Osnabrück, Lippstadt, Fulda, Kassel, Gottingen, Paderborn, Detmold, Bielefeld, Hannover, Wolfsburg, Braunschweig, Magdeburg, Halle, Leipzig, Gera, Zwickau, Chemnitz, Dresden, Cotbus, Bautzen, Hof, Coburg, Weimar, Schwerin, Potsdam, Rostock, Lübeck, Kiel, Hamburg, Flensburg, Oldenburg, Bremen, Bremenhaven, Emden, Leer, Cloppenburg, Vechta.

Baltský prieplav spája Severné more s Baltským morom a môžu ním prechádzať aj veľké námorné lode. Najväčšie námorné prístavy ležia pri Severnom mori. Sú to Hamburg, Rostock, Kiel, Lubeck, Bremenhaven a Brémy (Bremen).

V meste Frankfurt nad Mohanom leží jedno z najväčších európskych letísk s medzinárodnou prevádzkou.

Nemecký trh bol vždy najžiadanejšou krajinou pre spoluprácu v oblasti dopravy. Prepravy z Nemecka a do Nemecka zabezpečujeme na dennej báze. Trh je skutočne neobmedzený a pokrytie dopravcami nekonečné. Prepravy realizujeme doslova z každého kúta tejto krajiny.

Táto európska krajina nám umožňuje tovar dodať rýchlo a hlavne kvôli pomerne blízkej vzdialenosti a širokému pokrytiu rôznych typov áut aj za prijateľné ceny.

Prepravujeme tovar v kartónoch, krabiciach, voľne ložený, big-bagoch, ale najčastejšie tovar na paletách, ktorých rozmery sú:

  • europaleta je 1,2 x 0,8m
  • anglická paleta je 1,2 x 1m

Ak máte tovar a chcete si vypočítať ložnú plochu, môžete kliknúť na link goodloading.com.
Definujte zoznam nákladu a program Vám umožní zvoliť najoptimálnejšie uloženie tovaru na vozidlo.

Radi to spravíme aj za Vás, čím lepšie vypočítaná ložná plocha tovaru, tým optimálnejšia cena – hlavne pri prikládkach a dokládkach, ktoré realizujeme asi najčastejšie.

Pozrite si príklady zeralizovaných prepráv

Preprava kávy pre nášho dlhoročného partnera Coffee VERONIA ☕🚚 Ďakujeme za dôveru 🤗

Preprava kávy

Preprava tovaru na ostrov Malorka 🇪🇸. Tovar sme viezli zo Slovenska kamiónmi aj nadrozmernými kamiónmi.

Preprava Malorka

Preprava paliet z Fínska na Slovensko.

Preprava Fínsko

Dopyt kalkulácie

Referencie

„So spoločnosťou TECTA Logistic spolupracujeme už niekoľko rokov, a veríme, že to tak aj zostane. Tovar je vždy prepravený bezpečne , v dohodnutom čase a na dohodnuté miesto a najmä za dohodnuté ceny bez akýchkoľvek komplikácii a navyšovania ceny.“

„So spoluprácou s TECTA Logistic sme 100% spokojní. Dodržanie termínov, super ceny, ústretovosť a výborná komunikácia.“

„S TECTA Logistic spolupracujeme už niekoľko rokov a nikdy nebol s ničím problém, vždy sa nám snažia vyhovieť. Všetky aspekty spolupráce od dodržania termínov po komunikáciu sú v poriadku, takže my sme maximálne spokojní. Ďakujeme.“

„Spoločnost TECTA Logistic nám zabezpečuje dopravu už roky a nikdy nebol s ničím problém. Ich služby sú dobré a naozaj promptné.“

„Veľká spokojnosť so spoluprácou s TECTA Logistic. Už dlhšie spolupracujeme iba s nimi. Ich služby sú promptné, do pol hodiny dajú vedieť či bude / nebude alebo kedy to bude ? Veľmi dobrá komunikácia, či už mailom, alebo telefonicky. Nie je čo vytknúť. ? Ďakujeme.“

„Čo sa týka dopravy v rámci Európy, tak využívame dlhé roky jedine služby TECTA Logistic. Sme veľmi spokojní. Ďakujeme.“