Priebeh skladovacieho procesu

┼ápedit├ęrska firma
Priebeh skladovacieho procesu­čÜÜ­čÜÜ­čÜÜ
Priebeh skladovacieho procesu tvor├ş p├Ą┼ą ─Źast├ş. Patr├ş sem vstup materi├ílu, identifik├ícia materi├ílu, uskladnenie a vyskladnenie, pr├şprava materi├ílu na v├Żdaj a v├Żstup materi├ílu.
Vstup materi├ílu zah┼Ľ┼ła vylo┼żenie materi├ílu, overenie opr├ívnenosti dod├ívky na z├íklade dodacieho listu a taktie┼ż kontrolu mno┼żstva a neporu┼íenosti obalov├Żch jednotiek.
Identifik├ícia materi├ílu nasleduje po jeho prebrat├ş, pri─Źom sa materi├íl kontroluje z h─żadiska kvality a kvantity. Pri kontrole kvantity sa porovn├íva dodan├ę mno┼żstvo s objednan├Żm. Kontrola kvality je tie┼ż ve─żmi v├Żznamn├í. Vstupn├í kontrola kvality vlastne zabezpe─Źuje kvalitu vyr├íbanej produkcie, preto je d├┤le┼żit├ę v─Źas zisti┼ą nedostatky v kvality. Po skon─Źen├ş kontroly sa o jej v├Żsledkoch vyhotov├ş doklad. Zisten├ę nedostatky m├┤┼żu vyvola┼ą reklam├íciu, zru┼íenie objedn├ívky, previerku dodac├şch listov a podobne.
Pri uskladnen├ş a vyskladnen├ş je d├┤le┼żit├ę hlavne spr├ívne ozna─Źi┼ą skladov├ę priestory a skladovan├Ż materi├íl. Ozna─Źenie zjednodu┼íuje vyh─żad├ívanie materi├ílu a jeho kontrolu. Taktie┼ż je d├┤le┼żit├ę rozmiestnenie materi├ílu v sklade, preto┼że ovplyv┼łuje prepravn├║ vzdialenos┼ą v sklade, r├Żchlos┼ą odberu tovaru a manipul├íciu s n├şm, orient├íciu medzi uskladnen├Żm materi├ílom a t├Żm celkov├║ efekt├şvnos┼ą skladovej ─Źinnosti.